Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Yüz Bakım Ürünleri

Yüz Bakım Ürünleri çoğu kadın tarafından oldukça fazla bir şekilde kullanılır. Özellikle cilt yapısında sorun olan bu yüzden rahatsızlık duyan tüm kadınlar için bu ürünler kurtarıcıdır. Yüz Bakım Ürünleri denildiği zaman aklımızasayısız cilt bakım ürünleri gelir.

Ancak bilindiği gibi yüz bölgesi oldukça hassas ve duyarlıdır. Bu nedenle tüm cilt yapısına en uygun ürünü seçmek gerekir.

Yüz Bakım Ürünleri

Yüz Bakım Ürünleri arasında en fazla tercih edilen temizleyicilerdir. Cildinde sorunlarla karşılaşan kişiler temizleyiciler ile yüzlerini arındırmak isterler. Temizleyiciler sayesinde yüz mikroplardan ve kirli hücrelerden arınmış olur. Cilt bakım ürünleri tavsiyeleri arasında pek çok ürün bulunuyor.

Organik cilt bakım ürün markaları olarak da çok sayıda marka bulunuyor. Ancak bu marka ve ürünler arsında yaygın olarak Nivea’nın cilt bakım ürünleri tercih ediliyor.

Nivea’nın yüz bakım ürünleri cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi amaçlı tercih ediliyor. Aynı zamanda Garnier yüz temizleme suyu da çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Kuru ciltler için nemlendirici kullanılmalı

Cildin daha parlak ve yumuşak bir yapı kazanması açısından yüz bakım ürünleri önemlidir. Peki cildimiz neden kurur? Cildimizin ya da derimizin üst tabakasında yer alan kısmının büyük bir bölümü sudan oluşur. Bu bölgedeki suyun tükenmesi sonucunda vücut derisinde kuruluklar meydana gelir.

Bununla birlikte deride kızarmalar, çatlamalar ve kuruluklar oluşur.Bu sebeple cildin kuruluktan arınması nemli bir yapı kazanması gereklidir. Bunun için de nemlendirici takviyesi yapılması önemlidir.

 Nemlendiriciler arasında çok ürün ve marka bulunuyor. Ancak bu markalar arasında en fazla tercih edilen Bepanthol ve Acnecinamide. Nemlendirici ve yüz bakım ürünleri tercih ederken cildinizin hangi cilt tipine uygun olduğuna dikkat etmelisiniz.