Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Ayak Topuk Çatlakları

Ayak Topuk Çatlakları her insanda ortaya çıkan ciddi bir ayak problemidir. Bu çatlaklar genellikle derin olması durumunda çok fazla ayak ağrılarına neden olabiliyor. Aynı zamanda topuktaki çatlaklar tedavi edilmediği zaman ise bu çatlaklar derinleşmeye ve ayakta yer edinmeye başlıyor.

Bunun sonucunda istenmeyen görüntü ve kalıcı ağrılar sizi rahatsız edebilir. Peki bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz? Hemen çözüm yöntemlerini sizin için açıklıyoruz.

Ayak Topuk Çatlakları

Ayağınızda oluşan çatlaklardan rahatsız mı oluyorsunuz? Ayakta dururken ağrılarınız artıyor mu? Telaşlanmayın, saglikreyonu.com ile tüm ayak çatlaklarınız kısa bir sürede ortadan kalkıyor. Saglikreyonu.com ile yapacağınız tüm alışverişlerde sizi birbirinden sürpriz indirimler bekliyor! Detaylı bilgi için hemen sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En çok tercih edilen ayak kremleri

  •          Flexitol Krem Heel Balm Topuk Kremi
  •          Scholl Ayak Kremi Yogun Nemlendirici 
  •          Scholl Krem Topuk Catlak Kremi 60 ML
  •          Zade Vital Ayak Sagligi Seti 

Ayak Topuk Çatlakları neden oluşur?

Ayağınızda bulunan topuk çatlaklarının oluşmasının pek çok sebebi bulunuyor. Bunlar arasında en belirgin neden cildinizin aşırı derecede kuru olmasından kaynaklanır. Kserozis yani cilt kuruluğu olarak bilinen bu neden sebebiyle ayaklarınız çatlar. Ve zamanla sizi bu durum rahatsız eder.

Bu faktör özellikle uzun zamanlı yürüyüşleriniz veya aşırı derecede ayakta kalmanızdan dolayı ortaya çıkar. Bununla birlikte normalin üstünde kiloda olan bireylerde de bu durum çok sık görülür. Fazla kilolu bireylerde ayaklarının altına normalin üstünde bir basınç gider. Bu da ayaklar üzerinde çatlakların oluşmasına neden olur.

Aynı zamanda ter bezleri yavaş ve düzensiz çalışan bireylerde de bu duruma çok fazla derecede rastlanır. Ter bezlerinin normal düzeyde ve düzenli çalışmaması sebebiyle deri kurur. Bu da derinin çatlamasına yol açar.