Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Biberon Mamaları

Biberon Mamaları bebeğin anne sütünden ayrıldıktan sonraki dönemde kullandığı bir besin takviyesidir. Bu yüzden çoğu anne tarafından biberon yardımıyla kullanılır. Biberon Mamaları ürünleri içerisinde pek çok marka ürünü bulunuyor.

Fakat bu markalar arasında anneler yoğunlukla Aptamil bebek maması ürününü tercih ediyor. Yine bu mamalar içerisinde anneler tarafından devam sütü çeşitleri de tercih görüyor.

Biberon Mamaları

Peki iyi bir Biberon maması nasıl yapılır? Ya da Biberon maması tarifleri nelerdir? Bu soruların yanıtlarını bizler de sizler için hazırladık.

Öncelikle bebeğiniz için biberon maması hazırlarken biberonun yeterince temiz olduğuna dikkat etmelisiniz. Biberon mamalarını hazırlanışına uygun bir şekilde hazırlayın. Mama kutusu üzerinde yazan kurallara uymaya özen gösteriniz. Biberon yapısına uygun sıcaklıkta suyu 2 ya da 3 dakika içerisinde ısıtın.

İyi bir bebek maması nasıl hazırlanır?

Aşırı kaynar su ile mama hazırlamak mama içerisindeki besin değerlerinin düşmesine neden olur. Bu nedenle besin değerlerinin düşmemesi için suyun sıcaklığını kontrol ediniz. Mamayı biberona ilave ettikten sonra mamanın ısısına siz de bakabilirsiniz. Eğer mama size ılık geliyorsa bebeğiniz için uygundur.

Bebeğiniz için aynı zamanda iyi bir biberon tercihi yapmalısınız. Bebeğinizin yaşına ve ağız tipine göre uygun bir biberon almalısınız. Örneğin biberon deliğinin orta dereceli olmasına dikkat etmelisiniz.

Biberon seçiminde dikkatli olunması gerekiyor

Çünkü küçük delikli biberonlar bebeğinizin mamaya zor ulaşmasına neden olabilir. Aynı zamanda geniş delikli biberonlar da bebeğinizin hızlı beslenmesine ve gaz biriktirmesine sebebiyet verir. Bu nedenle biberonlar bebeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir.

Kutuları açılmış mamaları mutlaka streç film ile kapatmalısınız. Ve mamaları mümkün olduğu kadar temiz bir ortamda muhafaza etmelisiniz. Bu bebeğinizin beslenme sağlığı açısında büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle bu konuya hassasiyet göstermelisiniz.