Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Çuha Çiçeği Yağı ( Evening Primrose )

Çuha Çiçeği Yağı ya da bilinen diğer ismiyle Evening Primrose Oil önemli bir cilt yağıdır. Çuha Çiçeği Yağı Oenothera biennis tohumlarından ortaya çıkar. İçerisinde pek çok faydalı bileşenler barındırır. Ve bununla birlikte birçok cilt hastalığı tedavisinde tercih edilir.

İnsanlar tarafından özellikle cilt sorunları tedavisinde kullanılır. Çuha Çiçeği Yağı kapsülü oldukça fazla tercih edilir.  Öyleyse Çuha Çiçeği Yağı nasıl kullanılır? Detaylar şimdi burada!

Çuha Çiçeği Yağı

Evening Primrose Oil veya daha bilindik ismiyle Çuha Çiçeği Yağı pek çok sağlık sorunu tedavisi amaçlı kullanılıyor. Bunların arasında egzama, menopoz ve adet öncesi ağrılar gibi sorunların tedavisi bulunuyor...

Bu yağın insan vücuduna pek çok yararı bulunuyor. Bu bitki, ülkemizde Doğu Anadolu bölgesinde yetişir. Dünyada ise genellikle Avrupa ve Kuzey Amerika’da bulunur. Eski tarihlerden günümüze kadar pek çok tedavi amacıyla kullanılmıştır.

Vücuda doğal antibiyotik etkisi

Yağ aynı zamanda eşek otu, ayı kulağı ya da bahar çiçeği olarak da biliniyor. İçerisinde barındırdığı Omega-3 ve Omega-6 oldukça etkili sonuçlar sağlıyor. Bitkinin içerisinde bulunan Saponin bileşeni bu bitkinin en önemli maddesidir. Bu bileşen neredeyse tüm bitkilerde bulunur. Ve vücuda doğal bir antibiyotik etkisi verir.

Çuha Çiçeği Yağı olarak Solgar ve Balen markaları çok tercih ediliyor. Bu markalara Sundown markasını da dahil etmek mümkün. Yağın bilinmeyen pek çok faydası insan vücuduna oldukça faydalı geliyor.

Örneğin tırnakları çok kolay soyulan ve kırılan kişiler bu yağı tırnak tedavisi için tercih ediyor. Kadınların menopoz döneminde oluşan sorunlarını çözmek amacıyla yine bu yağ kullanılıyor. Aynı zamanda stres ve oluşan baş ağrıları tedavisinde Çuha Çiçeği Yağı öneriliyor. Vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı olur. Ve daha dinç bir vücut oluşumuna ortam sağlar. 

Çuha Çiçeği Yağı ( Evening Primrose )