Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Vücut Selülitleri

Vücut Selülitleri

Vücut Selülitleri denildiği zaman herkesin aklına hemen kendi vücudu gelir. Özellikle yaz aylarında kadınlar selülit korkularından dolayı en sevdiği elbiseyi dahi giyemezler.

Bu nedenle çoğu kadın aynalara bile bakmaya korkar. Selülitlerin oluşmasını başta aşırı kiloları olması yüzünden düşünür. Ancak kilo verdiğinizde de selülitler vücutta oluşmaya devam eder. Peki neden? İşte bu sorunun cevabı saglikreyonu.com’da sizlerle!

Vücut Selülitleri

Kim istemez ki sıkı ve dinç bir vücut. Elbette her insanın isteyeceği bir vücut şeklidir. Ancak çoğu insandan belli nedenlerden dolayı vücutta selülit oluşumu meydana gelir. Selülitlerin oluşmasına neden olan faktörleri sizler için derledik.

Selülitler vücudumuzda nasıl oluşur?

Vücut derilerinin hemen altında bulunan yağ hücreleri deriler arasında yer alan ödemden dolayı selülit oluşur. Bu alanlarda su birikintisi oluşur.

Bu su birikintisi ile de vücudun yukarı alanlarına doğru bir basın meydana gelir. Bunun sonucunda da “portakal kabuğu” denilen görünüm meydana gelir. Bu sorun maalesef kadınların hepsinde ortaya çıkar.

Nedenleri arasında genetik yatkınlık başta geliyor. Eğer ailede özellikle annenizde bu sorun var ise sizde de olma olasılığı yüksek. Aynı zamanda yağ oranları yüksek olan kişilerde bu sorun yaygın olarak ortaya çıkar.

Sıkı ve sağlıklı bir vücuda sahip olun

Yanlış ve sağlıksız beslenme selülitlerin en yakın dostudur. Bu yüzden selülitlerden kurtulmak için doğru ve düzenli bir beslenme yapmalısınız. Çoğu kişi “selülit sporla geçer mi?” ya da “selülit doğal yollarla nasıl geçer?” diye merak eder. Düzenli yapılan spor ve sağlıklı beslenme ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bunun yanında çoğu kişi vücut selülit ilaçlarını da tercih ediyor. Vücut selülitleri için pek çok ürün bulunuyor. Ancak bu ürünler arasında en yaygın olanı Krauterhof Anti Cellulite. Jel, selülit tedavisi amaçlı kullanılıyor.