Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Diş Eti Kanaması

Diş eti kanaması

Ağız ve diş bakımına yeterince önem vermeyen bireylerde sıklıkla rastlanan diş eti kanaması ülkemizde çok yaygın bir sorundur. Diş eti kanaması sorunu ile karşı karşıya kalmamak için alınması gereken öncelik önlemlerin çok önemli kısmı diş fırçalama ve diş fırçalama ekipmanları ile doğrudan ilgilidir. Öncelikle olarak diş etimize uygun olan doğru diş fırçasının kullanılması çok önemlidir. Doğru diş fırçası ile dişlerimizi doğru teknikler ile fırçalamak diş eti kanaması riskini en aza indirecektir. Bunlar dişlerimizi fırçalarken diş etlerimize vereceğimiz fiziki zararlara bağlı olarak diş eti kanamasını engelleyebileceğimiz durumlardır.

Diş eti kanaması neden olur?

Bir de diş fırçası, diş ipi ve arayüz fırçasını hatalı değil de hiç kullanmamaya bağlı olarak ortaya çıkabilen diş eti kanamaları vardır. Dişlerin düzenli olarak fırçalanmaması veya gargara kullanılmaması nedeniyle ağız içi hijyen en iyi seviyeye getirilmemesi diş eti hastalıklarına davetiye çıkarır. Hijyen dengesi bozulduğunda diş etlerinde ya da dişlerimizin köklerini içerisinde sabit olarak tutan çene kemiklerinde enfeksiyonlara bağlı yaralar, iltihaplar oluşur.

Diş eti kanamasını engellemek için diş eti fırçası ve arayüz fırçası ve diş ipi gibi olmazsa olmaz araçları mutlaka edinmek gerekiyor. Edinmenin yanı sıra düzenli olarak kullanarak ağız hijyeni sağlayıp, muhafaza etmek diş eti kanamasını önlemek için çok büyük bir adımdır. Ayrıca fırçalarken de diş etlerimizi tahriş etmemeye özen göstermeliyiz. Siz de en uygun diş fırçası, ara fırça ve diş ipi alışverişleriniz için saglikreyonu.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Saglikreyonu.com’dan yapacağınız alışverişlerde eczane güvencesi, kapıda ödeme fırsatı ve 100 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo faydalanabileceğiniz ayrıcalıklar olduğunu unutmayın!