Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

C Vitaminleri

C Vitaminleri

C vitamini sağlığımızı koruyabilmek ve yaşam seviyemizi artırmak için en önemli unsurların başında gelir. Peki sağlığımız açısından C vitamini neden önemli? Öneminin yanı sıra C vitamini hakkında cevaplanması gereken birçok soru üretilebilir; C vitamininin faydaları nelerdir, C vitamini eksikliğinde ne gibi sorunlarla karşılaşırız? C vitamini hangi gıdalarda bulunur? Ayrıca C vitamini açısından hangi tür hangi gıda takviyeleri mevcuttur?

Genel olarak vitaminler konusunda bilinmesi gereken en önemli konu vücudumuzda üretilmedikleri olmalıdır. A, B, C, D, ya da K vitamini... Hangisi olursa olsun vücudumuzum vitamin üretme kabiliyeti yoktur. O nedenle beslenme gibi doğal yöntemlerle ya da gıda takviyesi olarak vitaminler, fazla olmamak kaydıyla yeterli miktarlarda alınması vücudumuz açısından faydalıdır.

Tüm vitamin türlerinde olduğu gibi C vitaminin vücudumuzda çok önemli görevleri vardır. C vitamini vücudun savunma sistemi olan bağışıklık sistemi ile çok ilgilidir ve hastalıklardan korunmamızda ciddi bir role sahiptir. Tansiyonu ve damar sertliğini ayarlaması, kolesterolü dengelemesi, kan şekerine bağlı oluşabilecek hasarları azaltması, ürik asit seviyesini düşürmesi, mide ve bağırsaklarımız için zararlı olabilecek mikropları öldürmesi ve demir emilimine destek olması C vitaminin en önemli faydaları olarak sıralanabilir.

Peki yeteri kadar C vitamini alınmazsa ne olur?

C vitamini vücudumuzda üretilmediği için öncelikle besin yoluyla doğal gıdalardan alınması gerekir. C vitamini bakımından zengin gıdalar olarak, portakal, limon, mandalina, çilek, biber, maydanoz, tere gibi yeşil otlar, kivi, kavun, fasulye gibi kolayca bulabileceğiniz gıdaları sayabiliriz. Ancak çağımızınyaygın sorunlarından olan beslenme bozukluğu nedeniyle C vitamini eksikliği çok sık görülen bir durumdur.

Bu gibi durumlarda C vitamini desteği almak mümkündür. C vitamini takviyesi olarak kullanılabilecek birçok beslenme desteği bulabilirsiniz. saglıkreyonu.com olarak C vitamini kategorimiz altında, Solgar, Redoxon, Eurho Vital, Voonka, Sunlife, Nature's Bounty gibi önemli üreticilerin birçok C vitamin desteği ürünlerini  bulabilirsiniz.