Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Probiyotikler

Probiyotikler ve Sindirim Sistemi

 

Bilim dünyasında insan vücudu üzerinde yapılan son çalışmalar bağırsaklarımızın ne kadar önemli olduğun tam anlamıyla gözler önüne serdi. Hatta öyle ki; bilim insanları bağırsaklarımızın ikinci beynimiz olduğunu iddia edecek kadar veri elde etmiş durumda... Yine aynı çalışmalar bağırsaklarımız, sindirim sistemimiz ve bağışıklık sistemimiz için çok önemli konu olan probiyotikleri gündeme getirdi.

Peki; “Probiyotik ne demek” , “Probiyotikler ve sindirim sistemi arasındaki ilişki ne yöndedir” “Probiyotik takviyesi neden önemlidir” , “Probiyotik ilaç mıdır?” gibi soruların önemi giderek artmaktadır.  Şimdi kısa kısa bu soruları cevaplandıralım.

Probiyotik nedir?

Probiyotikler, bağırsaklarımızda yaşayan ve vücudumuz için önemli olan bakterilerdir. Bu yaşayan mikroorganizmaların bağırsaklarımızda yeteri kadar bulunması gerekirken, az miktarda olması vücudumuz açısından sakıncalı ve tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Bağırsak floramızı oluşturan Probiyotikler, doğal yollarla besinler ile vücudumuza alınırken, bunun yapılamadığı durumlarda da gıda takviyesi olarak mutlaka alınmalıdır.

Probiyotik ile sindirim sistemi arasındaki ilişki nasıldır?

Probiyotikler sayesinde yiyeceklerin hazmı kolaylaşırken, vitamin ve minerallerin sentezi kolaylaşır, bağırsaklarımızı korurken, bağırsaklarımızın geçirgenliğini artırır. Bu özellikleri sayesinde sindirim sistemimiz sağlıklı çalışması için çok önemli bir görev üstlenen probiyotikler, kanseri önlemesi, yaşlanmayı geciktirmesi gibi birçok faydası vardır.

Probiyotik takviyesi neden önemlidir?

Vücudumuzun probiyotik dengesi  beslenme alışkanlıklarımız ile sağlayabiliriz.  Süt ve kefir başta olmak üzere süt ürünleri, kırmızı et, turşu gibi probiyotik açısından zengin olan gıdalarla beslenerek doğal yollarla bağırsak floramızı güçlendirebiliriz. Günlük beslenme alışkanlıklarımız gereği vücudumuza yeteri kadar probiyotik almadığımız durumlarda ise probiyotiktakviyesi gerekir. Sağlıkreynonu.com'da probiyotik takviyesi için birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Probiyotik ilaç mıdır?

Probiyotik takviyesi olarak sağlıkreyonu.com'da satılan ürünler ilaç değildir. Bu ürünler gıda takviyesi niteliğinde olum yaşam kalitesini destekleyen ürünlerdir.