Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama
RSS

Blog

B12 Vitamin Eksikliği
0 B12 Vitamin Eksikliği

B12 Vitamininin Faydaları

B12vitamini eksikliğinin, dünyanın birçok yerinde önemli bir sağlık problemi olduğunu gösteren 2004 yılındaki bir araştırmaya göre dünyanın önde gelen besin eksikliklerinden biri olarak görülüyor.

B12Vitamini ruh halinize, enerji seviyenize, kalp, cilt, saç, sindirime etki eden pek çok faydaya sahiptir. B12 vitamini aynı zamanda adrenal yorgunluğu gidermek, enzim üretimi, DNA sentezi ve hormonal dengeyi içeren çoklu metabolik fonksiyonları ve sağlıklı sinir ve kardiyovasküler sistemleri korumak için önemli bir vitamindir.

Vücuttaki geniş kapsamlı rolleri nedeniyle, bir vitamin B12 eksikliği, potansiyel kronik yorgunluk, depresyon gibi duygu durum bozuklukları ve kronik stres veya tükenmişlik hissi gibi birçok farklı negatif semptom gösterebilir.

Anemi / Kansızlık
0 Anemi / Kansızlık

 

Kansızlık Nedir?

Kansızlık vücudunuz boyunca oksijeni taşıyan sağlıklı ve güçlü kırmızı kan hücreleri olmadığında görülür. Kan hücrelerinde hemoglobin, kana kırmızı rengini veren protein, eksikliği olabilir. Demir eksikliği kansızlığın en tipik biçimidir ve kadınlarda daha yaygındır. Ülkemizde kadınların % 9'unda erkeklerinse % 3 ‘ünde demir eksikliği saptanmıştır.

Sindirim ve Boşaltım Sistemi
0 Sindirim ve Boşaltım Sistemi

 

Kabızlık için Lif

Kabızlıkla mücadele söz konusu olduğunda, çözüm her zaman kuru kayısı olmak zorunda değildir. Bir dolu başka lezzetli ve doğal çözümlerle de sisteminizi düzenli tutabilirsiniz. Sindirim sürecine yardımcı olabilecek kiraz, biber, fasulye, tam tahıl ürünleri, mercimek ve fındık gibi lif açısından zengin gıdalar tüketin.

Türkiye’de  çoğu kişi yeterli lif tüketmemektedir. Resmi tavsiye bol sıvı ile birlikte günde 18g gramdır. Lif kilo alımını, kalp hastalığını, kan şekeri dalgalanmaları ve basur’u defetme gibi yararlarına ek başka yararlar da sağlayabilir.

Soğuk Havalarda Artan Cilt Sorunları
0 Soğuk Havalarda Artan Cilt Sorunları

Cilt Kuruluğu

Cildinizi kuru, pul pul, kaşıntılı ve rahatsız hissediyorsanız, soğuk havalar sizin için daha zor geçecek demektir. Cilt kuruluğu, cildiniz doğal koruyucu yağlardan yoksun olduğunda oluşur; bu durum hava koşulları, sert sabunlardan ve bazı sağlık durumları tarafından tetiklenebilir.

Vücudun her yerinde göze çarpan çatlamış dudaklar, çatlak topuklar veya kabuklu dirsekler kış aylarında daha sık görülür. Ama umutsuzluk yok! Kışın vücudunuza tehditlerini ve bu tehditlerden nasıl kurtulacağınızı görmek için okumaya devam edin.

0 Böbrek Taşları

Böbrek taşı nedir?

Böbrekler kandan atıkları süzüp idrar oluştururlar. Bazen idrardaki tuzlar ve diğer mineraller birbirine yapışarak küçük böbrek taşlarını oluşturur. Bu taşların boyutları şeker kristalinden pinpon topuna kadar değişebilir, ancak tıkanmaya yol açmadıkları sürece nadiren fark edilir. Eğer bunlar idrar yoluna, mesaneye öncülük eden dar kanala  kaçtıysa ya da itildiyse şiddetli ağrıya neden olabilir.

1 Sürekli Yorgunluk Hissi

Sürekli Yorgunluk Hissi

Yorgunluğun en yaygın nedenlerinden bir tanesi az uyumak olduğunu göz ardı etmeyin. Dünya Sağlık Örgütü yaklaşık üçte birimizde uykusuzluk nöbetleri olduğunu söylüyor. Eğer gece geç saatlere kadar çalışmaya düşkünseniz, sizin yorgunluğunuza uyku eksikliği neden oluyor olabilir.

Çözüm: Her gece 7 ila 8 saat arası uyuyun. Yatak odanızda laptop,televizyon ve cep telefonlarını bulundurmayın.

0 Göz altı torbaları için 11 pratik çözüm

Göz serinletme çözümleri

Soğuk suyla yıkamak ve kapatıcı sürmek, torba gibi gözler ve koyu halkalar için en iyi çözüm değildir. Soğuk kompres daha etkilidir. Bazı uzmanlar soğutulmuş, nemli yeşil çay poşetlerini de önerir, çok bilinen bir yöntem olan serin salatalık dilimleri de çok etkilidir. Ancak burada asıl anahtar nokta düşük sıcaklıktır, bu nedenle dondurulmuş bezelye poşeti koysanız bile çok etkili olur. Sadece bunları doğrudan uygulamadığınıza emin olun. Tahrişten kaçınmak için bir bez ile sarın ve kapalı gözlerinizde 10 ila 15 dakika bekletin.

0 Sigara Bırakmaya Yardımcı Tavsiyeler

TEBRİKLER! Sigarayı bırakıp nikotin bağımlılığını yenmeye başladınız, işte bundan sonrası için size tavsiyelerimiz..

Ellerinizi ve zihninizi meşgul tutun

Sigara içen vatandaşlarımızın üçte ikisi sigarayı bırakmayı istiyor ve üçte birinden fazlası da her yıl bırakmayı deniyor. Bu araştırmadaki 7 milyon insandan biriyseniz, sigara içme dürtüsü muhtemelen sizin ilk büyük engelinizdir. Bulmacalar ve stres oyuncakları ile ellerinizi ve zihninizi meşgul tutun. Dünya Sağlık Örgütü bazı sigara bırakma çantalarında stres oyuncakları verir. Bir pipet aracılığıyla bir şeyler içmek de ağzını meşgul tutabilir.

0 Kabızlık sebepleri ve Kabızlık tedavisi

kabızlık

Kabızlık hakkındaki gerçekler ve söylentiler

Söylenti: Her gün tuvalete çıkmalısınız.

Neyin “normal “ olduğu insandan insana değişir. Bazıları günde 3 kez tuvalete çıkarken bazıları haftada üç kez çıkar. Aslında günde bir defa tuvalete çıkmak yaygındır, birkaç günde bir gitmekte de bir sorun yoktur. Eskiye göre daha az sıklıkla tuvalete gidiyorsanız, daha az harekete geçiyorsanız, ya da sizin için normal olandan daha fazla zorlanıyorsanız kabız olduğunuz düşünülebilir. Kabızlığınız birkaç haftadan daha fazla sürerse tıbbı yardım alınız.

0 Multivitamin nedir? Multivitaminler Hakkındaki Gerçekler..

Multivitamin nedir Multivitamin kullanımı ve Multivitamin yararları

Multivitaminler

Dünyadaki milyonlarca insan, sağlıklarını desteklemek, hastalıkları önlemek ya da yaşlanmaya karşı koymak amacıyla multivitamin kullanıyorlar. Ama multivitaminler gerçekten herhangi bir yarar sağlıyor mu? Vücudumuzun uygun şekilde çalışması için vitaminler ve mineraller gereklidir. Ama gerçek şu ki bunları çeşitli ve dengeli beslenme ile almak, ilaç formunda almaktan daha etkilidir.

Multivitamin kullanmanın faydalarını ve sakıncalarını öğrenmek için okumaya devam ediniz.